شما اینجا هستید

دولت » فایل صوتی آقای ظریف به سرقت رفت و منتشر شد

سخنگوی دولت گفت: رئیس‌جمهور به وزارت اطلاعات دستور دادند که عوامل توطئه فایل صوتی وزیر خارجه را شناسایی کنند.

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی ربیعی سخنگوی دولت روز سه شنبه در نشست خبری با اشاره به انتشار فایل صوتی صحبت‌های وزیر امور خارجه و حواشی آن گفت: این فایل صوتی توسط تلویزیون کینه توز که با دلار‌های نفتی اداره می‌شود و از روز تاسیس طرفدار سرسخت رنج و تهدید مردم ایران بوده، منتشر شد، که این امر نشانگر توطئه آمیز بودن ربایش و پخش گزینشی این مصاحبه است.

وی افزود: رئیس جمهور به وزارت اطلاعات دستور دادند عوامل توطئه را شناسایی کنند، این ربایش اسناد توطئه‌ای علیه دولت، نظام، انسجام داخلی، نهاد‌های کارآمد و سرافراز ما در میدان‌ها و همچنین توطئه‌ای علیه منافع ملی ماست.

سخنگوی دولت با بیان اینکه ما منتظر خواهیم بود آقای ظریف به ایران بازگردد و ایشان حتما توضیحات لازم در خصوص سوء برداشت‌ها را ارائه می‌کند، اظهار کرد: این فایل در واقع برش‌های گزینشی از یک گفت وگویی بسیار طولانی است که با جهت‌گیری‌های شیطنت آمیز مختلف منتشر شد.

وی اضافه کرد: این گفت‌وگو بخشی از برنامه آن‌سوی دولت با موضوع گزارش و روایت خدمات، اقدامات، چالش‌های و دستاورد‌های دولت‌های یازدهم و دوازدهم بود که زیر نظر مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری مصاحبه‌هایی را با وزیران و معاونان رئیس جمهور در چهارچوب تاریخ شفاهی دولت‌های یازدهم و دوازدهم انجام شده است.

ربیعی ادامه داد: بنا بود که فایل کامل نسخه صوتی تصویری و مکتوب گفت‌وگو‌ها در دفتر هیئت دولت با درجه طبقه بندی آرشیو شود و یک نسخه گزیده از هر گفت‌وگو با توافق مصاحبه شونده‌ها در یک نهاد مطالعاتی آرشیو و سپس منتشر و در دسترس عموم قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: جمع بندی فعالیت‌ها و اقدامات در پایان همه دولت‌ها امری مرسوم بوده است و این بار با نگاه نوآورانه با دو هدف انتقال تجارب با هدف آسیب‌شناسانه و سپس مستند ساختن فعالیت‌ها و اقدامات دولت هم برای ثبت تاریخی و هم مطالعه علاقه‌مندان به شکل انتشار عمومی پیش بینی شده بود.

ربیعی در توضیح هدف نخست از تهیه این گفت‌وگو‌ها گفت: هدف اول آسیب شناسی سیاستگذاری‌های دستگاه‌های مختلف از زبان مسولان عالی دستگاه‌ها، پرسیدن موانع سیاست گذاری و مشکلات آن مدنظر بوده تا با سندی تاریخی و قابل استفاده از تجربیات مسئولان پیشین برای آیندگان باشد. کاملا قابل انتظار است که در جریان آسیب‌شناسی جنبه نقد بیشتری هم دیده شده است، ولی این نافی همکاری و همدلی بین همه مسئولان دستگاه‌های ایرانی در عرصه عمل نیست.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه‌ها با نگاه‌های ساختارشناسانه به ساختار‌های موجود، اصطکاک‌های بین دستگاهی فرآیند‌های سیاست گذاری موجود را بحث کردند و طبیعی است جنس آسیب‌شناسی در وزارت خارجه کاملا متفاوت بود. طبیعی است دستگاه دیپلماسی ما مانند همه جهان با توجه به نوع ماموریت‌های محوله و در چارچوب‌های عملیاتی متفاوت از نظر روشی، نگاه متفاوتی نسبت به سیاست‌ها و نحوه پیگیری سیاست‌ها با نهاد‌های دیگر داشته باشد.

وی ادامه داد: در همه جای جهان این‌ها جزو اخبار مشهود است و در کشور ما هم به سابقه قدمت انقلاب جمهوری اسلامی دارد و امام خمینی (ره) هم این را اختلاف طلبگی می‌دانستند و این اختلافات محدود به دستگاه وزارت خارجه نیست.

ربیعی با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع)، ایشان را امام صلح، آزادگی و مدارا که آموزه‌ای از گذشت برای حفظ و مصالح جامعه مسلمین و نمادی از کرامت و خیر انسانی برای همه انسان‌ها دانست و گفت: هر دو آموزه‌های شاخص آن امام بزرگوار الگویی برای زیست همه دوران‌های تاریخی است به‌خصوص ایران امروز، بیش از هر دوره دیگری نیازمند خیرجمعی است.

وی با گرامیداشت روز خیرین و قدردانی از آنان اظهار کرد: دولت نیز در کنار مردم و خیرین بوده و همواره خیر جمعی را یکی از اهداف و برنامه‌های خود می‌داند. در همین راستا با پیش بینی اعتبارات لازم در قانون بودجه ۱۴۰۰ برای مستمری بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار خانوار مددجوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) رشد متوسط ۷۰ درصد را نسبت به سال گذشته عملیاتی کرد تا گام موثری در راستای کاهش فقر و بهبود معیشت خانوار‌های دهک‌های پایین بردارد.

وی افزود: همچنین در راستای گسترش آموزش همگانی و برای تکمیل فضا‌های آموزشی که نیمی از اعتبار آن‌ها توسط خیرین تامین شده حدود ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تامین اعتبار کرد که این میزان نسبت به سال ۱۳۹۳حدود ۵۹ برابر شده است.

ربیعی افزود: پرداخت وام‌های ۲۵ و ۳۰ میلیون تومانی بلا عوض و همچنین افزایش مبلغ تسهیلات به ۵۰ میلیون تومان برای تسریع در ساخت مسکن محرومین در سراسر کشور از دیگر اقدامات دولت در این زمینه بوده است.

تصویب «لایحه پلیس ویژه اطفال و نوجوانان»، مهمترین مصوبه هیئت دولت
سخنگوی دولت با برشماری مهمترین مصوبات دو جلسه هیئت دولت، تصریح کرد: با توجه به ضرورت اتخاذ سیاست‌های قضایی افتراقی در قبال کودکان و نوجوانان به دلیل آسیب پذیری این گروه افراد و خصوصیات و ویژگی‌های روحی و جسمی خاص آنان و نیز تدوین یک فرآیند حمایتی اثربخش برای کودکان در سیستم قضایی و برخورد صحیح، نظام مند، هدفمند و حمایت گرا به جای برخورد انتظامی و قضایی با این گروه دولت «لایحه پلیس ویژه اطفال و نوجوانان» را به تصویب رساند.

وی ادامه داد: در این لایحه به مسائلی همچون نحوه تشکیل پلیس ویژه و شرایط و ویژگی‏‌های آنان، حدود صلاحیت‏ و تکالیف پلیس ویژه، پیش‏بینی سازوکار‌های حمایتی لازم مانند استخدام زنان پلیس، جداسازی از بزرگسالان، تشریفات خاص اعزام نزد مرجع قضایی و منع اقدامات برچسب زننده، استفاده از روش‌های غیرقضایی در مواجهه با جرایم کودکان و نوجوانان با تکیه بر اصول و مبانی عدالت ترمیمی، پرداخته است.

ربیعی اضافه کرد: همچنین دولت با هدف کمک به مسکن دار شدن ساکنین مناطق کمتر برخوردار مرزی و ایجاد جذابیت برای نوسازی بافت‌های فرسوده و انبوه سازان، با اصلاح آیین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار موافقت کرد.

سخنگوی دولت افزود: به موجب این تصمیم، میزان سقف تسهیلات مشارکت مدنی دوره ساخت و ودیعه اسکان موقت در اراضی مشمول طرح‌ها و برنامه‌های موضوع این تصویب نامه به ترتیب در کلانشهر‌ها به ازای هر واحد مسکونی تولید شده یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و ۴۰۰ میلیون ریال و در سایر شهر‌ها ۸۰۰ میلیون ریال و ۳۰۰ میلیون ریال تعیین شد.

ربیعی تعیین و درجه بندی مشاغل سخت و زیان آور سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری‌های کشور از دیگر مصوبات هیئت وزیران برشمرد و گفت: بر این اساس، مشاغل آتش نشان، آتش نشان (راننده)، معاون شیفت، فرمانده شیفت، رئیس ایستگاه، مدیر عملیاتی منطقه، رییس مرکز ستاد عملیاتی و معاون عملیات، با درجه سختی و زیان آور (۳)، به عنوان مشاغل سخت و زیان آور سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری‌های کشور تعیین شدند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه هیئت وزیران همچنین با اصلاح لایحه اصلاح قانون استفاده متوازن از امکانات کشور برای ارتقای سطح مناطق کمتر توسعه یافته موافقت کرد، توضیح داد: به موجب این اصلاحیه، دولت مکلف است سه درصد از اعتبارات بودجه عمومی دولت را در قالب ردیف مشخص تحت همین عنوان تعیین کند و طی جدولی که در آن سهم هر استان براساس شاخص‌های نرخ بیکاری، آب شرب شهری و روستایی، آموزش و پرورش، آموزش فنی و حرفه ای، بهداشت و درمان، آموزش عالی، پژوهش و فناوری، بهسازی روستاها، راه و زیرساخت‌های جاده ای، سرانه‌های عمران شهری و درآمد شهرداری‌ها و فضا‌های فرهنگی، مذهبی، ورزشی مشخص می‌گردد، در قانون بودجه درج کند.

وی با اشاره به امروز هفتم اردیبهشت، روز ملی ایمنی حمل و نقل، گفت:یکی از زیرساخت‌های مهم برای توسعه جوامع، حمل و نقل است. حمل و نقل، چه در بخش توسعه اقتصادی و چه توسعه اجتماعی و حتی تغییرات فرهنگی، نقش ایفا می‌کند. ایمنی نیز از عوامل مهم و تاثیرگذار در حمل و نقل است.

ربیعی گفت: با نوسازی ناوگان، گسترش ناوگان‌ها و بهبود زیرساخت‌های جاده‌ای، ایمنی در حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی، افزایش می‌یابد. دولت تدبیر و امید در این سال‌ها با وجود تحریم‌های ظالمانه توانسته در گسترش و امینی حمل و نقل ریلی و گسترش جاده‌ها در سرار کشور، به کاهش ناامنی در حمل و نقل، کمک کند. بهره برداری بیش از ۱۰،۰۰۰ کیلومتر انواع راه (شامل ۵۶۰ کیلومتر آزادراه، ۵۵۰۰ کیلومتر بزرگراه، ۴۶۰۹ کیلومتر راه اصلی و ۱۳۲۵۱ کیلومتر راه روستایی) و بهره برداری از ۱۷۶۷ کیلومتر پروژه ریلی، نتیجه تعهد دولت به حمل و نقل و ایمنی آن است.

وی افزود: از سویی، بخشی از مرگ ومیر‌ها ناشی از تصادفات جاده‌ای و بعضا هوایی است. همچنین درصد زیادی از معلولیت‌ها در تصادفات جاده‌ای رخ می‌دهد. اما خوشبختانه با اقداماتی که دولت تدبیر و امید در توسعه و ایمنی راه‌ها انجام داده میزان آمار کشته‌ها در جاده‌ها در سال ۹۹ به نسبت به سال ۹۸ حدود ۱۳ درصد کاهش پیدا کرده و آمار مربوط به مصدومین نیز با کاهش حدود ۲۴ درصدی مواجه بوده است.

سخنگوی دولت یادآور شد: به همین علت، ایمنی حمل و نقل، علاوه بر امر گسترش زیرساختها، به مراعات شهروندان و توجه مردم به قوانین نیز مرتبط است. از این رو، ایمنی حمل و نقل نیازمند عزم ملی و نهادینه شدن فرهنگ آن در جامعه است. این روز به همه دست‌اندرکاران این حوزه به ویژه به کارگران و کارکنانش تبریک گفته و برایشان آرزوی ایمنی همراه با تندرستی و شادکامی داریم.

ربیعی در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت نهم اردیبهشت روز شوراها، گفت: نهم اردیبهشت، روز شورا‌ها است. بی‌تردید نهادینه شدن مشارکت مردم در اداره کشور، شهر‌ها و روستا‌ها در قالب شوراها، یادگار انقلاب اسلامی است که با آموزه قرآنی «و امرهم شورا بینهم» بنیان گذاشته شد.

وی افزود: شورا‌ها بخشی از تقسیم خدمت، تمرکززدایی و منطقه و محله‌گرایی در تصمیمات را به جامعه عرضه کرده است. شورا‌ها موجب مشارکت مدنی مردم برای انجام امور توسط خود آن‌ها می‌شود. قانون اساسی نیز بر امر شورا و ضرورت گسترش آن، تاکید داشته است. در دولت تدبیر و امید، در هر کجا که تشکیل شوراها، زمینه قانونی داشته است، با نگاهی حمایتی و تسهیل‌گرانه، به گسترش شورا‌ها اقدام کرده است.

ربیعی با بیان اینکه بخش مهمی از تشکل‌های شورایی ما، در شهر‌ها و روستا‌ها شکل گرفته‌اند، شورا‌های اسلامی را نماد مردم سالاری و مشارکت مردم در مدیریت شهر‌ها و روستا‌ها دانست و گفت: دولت، شورا‌ها را بازوان توانمندی برای مدیران در سطح شهر‌ها و روستا‌ها می‌داند. بر این اساس، دولت اخیرا به منظور استقلال مالی و گسترش اختیارات دهیاری‌ها، لایحه‌ای را تقدیم مجلس کرده است.

وی بیان کرد: نهال شورا‌ها که طی دو دهه فعالیت، با فراز و نشیب ها، موانع و مشکلاتی مواجه بوده، به مرور به درخت تنومندی تبدیل شود تا به عنوان یک سرمایه معنوی ارزشمند برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و پشتوانه‌ای برای اجرایی‌شدن سیاست‌ها و برنامه‌های نظام اسلامی باشند.

سخنگوی دولت با تشریح اهم اطلاعات و اقدامات شورا‌های اسلامی در دوره پنجم، اظهار کرد: تعداد ۱۳۶۲ شورای شهر، ۳۸۰۰۰ شورای اسلامی روستا، ۱۰۵۷ شورای بخش، ۴۵۰ شورای شهرستان، ۳۱ شورای استان و شورایعالی استان‌ها به عنوان نمایندگان و حلقه رابط مردم با دولت، بخش مهمی از امور محلی و ناحیه‌ای را با استفاده از درآمد‌های مردم مدیریت می‌کنند. تعداد اعضای شورای اسلامی شهر‌ها ۷۰۵۴ نفر و تعداد اعضای شورای اسلامی روستا‌ها ۱۱۸۹۳۸ نفر هستند که از این تعداد ۴۰۲۹ نفر زن می‌باشند.

ربیعی افزود: سالانه حدود ۱۵۰ هزار مصوبه (۶۰۰ هزار مصوبه در ۴ سال) در موضوعات مختلف اجتماعی- اقتصادی و فرهنگی و… به تصویب شورا‌های اسلامی می‌رسد که مبنای عمل شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسر کشور در زمینه امور مالی و معاملاتی و پروژه‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی و… قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: انعقاد ۱۵ تفاهمنامه توسط شورایعالی استان‌ها با دستگاه‌های اجرایی و قضایی در زمینه آموزش شهروندی و شورا‌ها و بهبود عملکرد دستگاه‌های اجرایی با همکاری شورا‌های شهر و روستا است.

سخنگوی دولت همچنین با گرامیداشت دوازدهم اردیبهشت، روز شهادت آیت الله مطهری، گفت: شهید مطهری متفکری روشنفکر است که با تیغ جهل و نادانی، تعصب و انحراف و به منظور تهی کردن نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران، به تیغ ترور سپرده شد.

وی ادامه داد: این روز، به سنتی حسنه، به نام معلمان نیز نامیده شده است. مطهری، معلمی آزاداندیش و متعهد به مردم و جامعه‌اش بود. بدون شک، معلمان بخش اعظمی از فرآیند هویت‌سازی نسل‌ها را عهده‌دار هستند. همه ما با معلمان و افکار آنان زیسته‌ایم و امروز، پر از خاطرات شیرین از آن‌ها هستیم.

ربیعی اضافه کرد: دولت با این نگاه که تقویت نظام آموزش، با وجود معلمان با دانش و با انگیزه، امکان‌پذیر خواهد بود، به رغم شدیدترین تحریم‌های ظالمانه در دوره ۱۸ ماهه اخیر و کاهش چشمگیر منابع درآمدی دولت، درخصوص ارتقای حقوق فرهنگیان از میانگین ۳۷ میلیون ریال در مهرماه ۹۸ به ۶۱ میلیون ریال در اسفند ۹۹ اقدام کرد. اگر چه باید اذعان داشت که در شرایط فعلی، حقوق کمی است، اما با در نظر گرفتن جمیع جهات حداکثر تلاشی است که با بهره مندی از ظرفیت‌های موجود طی چهار مرحله این مهم تحقق یافته است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: از مهرماه ۹۸ نیز، نسبت به تعیین قرارداد‌ها و ساماندهی آنان اقدام شده و حقوق‌ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹_۱۴۰۰ مطابق قانون کار، تعریف و بدهی‌های گذشته تسویه شد. در سال تحصیلی جاری نیز علیرغم افزایش حقوق در بسیاری ازاستان‌ها تقریبا بدهی باقی نمانده است. اعتبار ابلاغی خرید خدمت در مناطق مورد نیاز در سال ۹۹ نسبت به ۹۸ از رشد ۱۰۷ درصدی (بیش از دو برابری) برخوردار بوده است.

وی افزود: همچنین حقوق کارکنان حق التدریس آزاد از ابتدای سال ۹۹ حدود ۵۰ درصد افزایش یافته برای نخستین بار اعتبار برون سپاری فعالیت‌های کاردانش به صورت ۱۰۰ درصدی تحقق پیدا کرد.

محتوای مطالب فایل صوتی آقای ظریف گزینشی پخش شده است
سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در خصوص اختلاف افکنی و بهره‌برداری شبکه‌های رسانه‌ای معاند از انتشار فایل صوتی گفت‌وگوی ظریف و اینکه عده‌ای می‌گویند این کار توسط خود دولت با مقاصد انتخاباتی انجام شده است، گفت: هدف از مصاحبه این بود در مسائل مهم مانند سیاست‌های اقتصادی مالی، و پیشگیری‌ها و مسائلی مانند تالاب‌ها، سیل و مدیریت آن و زلزله از هزینه‌ها گرفته تا سیاست‌های رفاهی و اجتماعی با همه پیچیدگی‌هایش و حتی مجموعه‌ای از حوادث تلخی مانند سانچی و پلاسکو یا حوادث شیرین مانند سیاست گذاری‌های کلان سلامت و بحث‌های توسعه صنعتی و حتی چگونگی مقاومت در دوران تحریم، صادرات در این دوران و ساز و کار‌های مقاومت اقتصادی در محور این گفت‌وگو‌ها قرار داشت.

وی ادامه داد: بخشی هم مربوط به موفقیت‌های وزارت خارجه و موانع و چالش‌های پیش روی آن بود. قطعا حوزه دفاعی و خارجی از اهمیت خاصی برخوردار است. قرار بود بخشی از مصاحبه‌ها فقط در قالب انتقال تجارب انتشار محدود داشته باشد و بخشی هم قرار بود پخش شود و پخش خواهد شد.

سخنگوی دولت یادآور شد: با دستور ریاست جمهوری، نهاد‌های مسئول در حال بررسی چگونگی انتشار و انتخاب گزینشی آن برای پخش هستند.

ربیعی با بیان اینکه محتوای مطالب گزینشی پخش شده و برجسته سازی از مطالب فقط در قالب پخش نبود، گفت: تحلیل‌های جانبی این رسانه‌های پترودلاری در مجموع هدف آن‌ها را مشخص می‌کرد که با یک تیر چند هدف اعتبار سیاست خارجی، تحت تاثیر قرار دادن مذاکرات دیپلماتیک سرنوشت ساز، زایل کردن اعتماد مردم و ایجاد تفرقه در نظام داخلی را هدف گرفته بودند.

وی افزود: از عده‌ای که برای هر موضوع حمله‌ای برای دولت پیدا می‌کنند می‌خواهم تا به این موضوع به عنوان یک موضوع ملی توجه کنند، چون از یک فایل گزینش شده و ناقص جنجال‌سازی‌هایی ایجاد کردند و باید به شیوه‌ای در این زمینه برخورد کنیم تا این توطئه‌ها را خنثی کنیم.

ربیعی شائبه انتخاباتی بودن یا انتشار عمدی دولت را به قدری خنده دار دانست که توضیح دادنش ارزشی ندارد و تاکید کرد: بیشترین لطمه در این خصوص و موارد پیش آمده، شامل دولت شده و اتفاقا هدف دولت که انتخابات پرشور است. بار دیگر تاکید می‌کنم هدف دولت این نیست تا از جریان خاصی حمایت کند تا با این حمایت از مردم رای بگیرد بلکه دولت با هر کسی که از صندوق رای بیرون بیاید با کمال میل همکاری خواهد کرد و برای تداوم دولت خود هیچ برنامه‌ای نداشته است و این ادعای بسیار غلطی است. البته با تلاش‌های نیرو‌های اطلاعاتی ما مشخص خواهد کرد که توطئه‌ها چه بوده است.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه این کار توطئه آمیز اتحاد ما را هدف قرار گرفته است، گفت: نیرو‌های داخل نظام با هر گرایش اصلاح طلبی و اصول‌گرایی یا دوستان ما در همه نهاد‌ها در تله گفتاری این رسانه‌ها قرار نگیرند. هدف این کار به انحراف کشاندن فضای سالم و ایجاد بدبینی بین مسئولان و قطبی سازی کاذب بین آنهاست و قطعا آن‌ها را مایوس خواهیم کرد.

ربیعی شائبه انتخاباتی بودن یا انتشار عمدی دولت را به قدری خنده دار دانست و تاکید کرد: بیشترین لطمه در این خصوص و موارد پیش آمده، شامل دولت شده و اتفاقا هدف دولت که انتخابات پرشور است. بار دیگر تاکید می‌کنم هدف دولت این نیست تا از جریان خاصی حمایت کند تا با این حمایت از مردم رای بگیرد بلکه دولت با هر کسی که از صندوق رای بیرون بیاید با کمال میل همکاری خواهد کرد و برای تداوم دولت خود هیچ برنامه‌ای نداشته است و این ادعای بسیار غلطی است. البته با تلاش‌های نیرو‌های اطلاعاتی ما مشخص خواهد کرد که توطئه‌ها چه بوده است.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه این کار توطئه آمیز اتحاد ما را هدف قرار گرفته است، گفت: نیرو‌های داخل نظام با هر گرایش اصلاح طلبی و اصول‌گرایی یا دوستان ما در همه نهاد‌ها در تله گفتاری این رسانه‌ها قرار نگیرند. هدف این کار به انحراف کشاندن فضای سالم و ایجاد بدبینی بین مسئولان و قطبی سازی کاذب بین آنهاست و قطعا آن‌ها را مایوس خواهیم کرد.

دوستی با سردار شهید سلیمانی و تبعیت از رهبری در سخنان ظریف موج می‌زند
سخنگوی دولت درباره اینکه آیا کل این تاریخ شفاهی و همه گفت‌وگو‌ها به سرقت رفته است یا نه، گفت: همه دولت‌ها در سال‌های آخر عملکرد خود را جمع بندی می‌کنند و به مردم گزارش کاری می‌دهند. در این راستا هشت پروژه طراحی شده بود که اقدامات شاخص یک جلد، عملکرد دولت ۳ جلد، جهش تولید یک جلد، گزارش صد روزه یک جلد و روزشمار دولت که در برنامه “آن سوی دولت” و “تاریخ شفاهی” در مجموع ۳۳ مصاحبه انجام شده است. بحث جنگ اقتصادی هم در این برنامه‌ها تهیه شده بود.

ربیعی با بیان اینکه در این گفت‌وگو‌ها هر مسئول از پیچیدگی دستگاه خود با نگاه آسیب‌شناسانه می‌پردازد، گفت: خودم در مورد فقدان نظریه رفاهی و اشتغال یا اهمیت شیوه کارآفرینی و آسیب‌شناسی طرح تحول سلامت صحبت کردم و همه مسوولان نگاه آسیب شناسانه داشتند. مشخص است جنس وزارت خارجه متفاوت است.

وی ادامه داد: این فایل خام بدون ویرایش طوری خارج شد که از روال مدنظر به شکل تفکیک شده و کاملا با هدف عملیات روانی پخش شد بود اگرچه سلسله وار پخش شد، اما القائاتی که با مصاحبه‌هایی درکنار هم قرار گرفته و خبر‌هایی که تولید می‌کنند و خبرسازی می‌کنند تا گسترش پیدا کند که البته این اقدامات درحال پیگیری اطلاعاتی است.

ربیعی با اشاره به نشست امروز ستاد اقتصاد مقاومتی دولت و تاکید رئیس جمهور در این جلسه بر پیگیری موضوع سرقت رفتن فایل صوتی دکتر ظریف اظهار کرد: با نگاه کردن به نوع خوانش محتوا‌ها درمی‌یابیم این شیطنت‌ها به طور گزینشی انجام شد. وقتی کل متن خوانده می‌شود بدون سوگیری مسئله خاصی به چشم نمی‌خورد؛ و این نکاتی است که را بار‌ها آقای ظریف بیان کردند و نشان دهنده دشواری‌ها و چالش‌های تصمیم گیری در شرایط جهان پرتلاطم علیه ما و تهدید‌های گسترده ما است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: کسی نمی‌تواند در عمق علاقه و دوستی ظریف به همه سربازان وطن و تبعیت از رهبری شک کند اتفاقا در همین فایل و فایل‌های بعدی که منتشر خواهد شد دوستی با سردار شهید و تبعیت از رهبری در سخنان ظریف کاملا موج می‌زند.

ربیعی با اشاره به این فضای مسموم وغیرمفید ایجاد شده، گفت: افرادی با مقاصد مختلف این فایل‌ها را ربودند. این اتفاق توطئه آمیز روی داده که پیگیری می‌شود ضمن اینکه تکلیف رسانه‌های فارسی زبان خارجی به ویژه رسانه‌های معاند و وابسته به دلار‌های نفتی و رسانه جاسوسی در این میان کاملا معلوم است که اختلاف، تفرقه افکنی و ناامیدی مردم در این مقطع زمانی را دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به تحلیل محتوای انجام شده نسبت به فایل منتشر شده، گفت: بخشی از این مطالب را تحلیل محتوا کردیم علاوه بر پخش صوت در کنار آن القائاتی ایجاد می‌کنند که کانون این القائات تخریب سیاست خارجی و تلاش سیاست خارجی کشور ما است و القای به سرانجام نرسیدن به برجام کاملا مشخص است وعلاوه بر آن حمله به دیپلماسی موفق که با همکاری نیروی قدس و وزارت خارجه حاصل شده است.

سخنگوی دولت اضافه کرد: علاوه بر این حمله به انسجام داخلی و خدشه دار کردن محور مقاومت مردم ایران در مقابل تروریست در منطقه هم در این تحلیل محتوای انجام شده کاملا مشهود است.

ربیعی یادآورشد: سردار سلیمانی هم با زندگی پربرکت خود و با شهادت رسواساز قلدر بزرگ و شریر جهانی بود و هم در عمر پربرکت خود مقوم امنیت و آرامش مردم و سرزمین بوده است و در این تحلیل محتوا نقش سرمایه آفرین شهید سلیمانی را هدف قرار داده‌اند.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره درخواست دولت ایران برای آزاد شدن زندانیان ایرانی در آمریکا اظهار کرد: همواره ایده‌هایی درباره تبادل زندانیان با آمریکایی‌ها مطرح بوده است و طرفین در حال بررسی این ایده‌ها از طریق مجاری دیپلماتیک هستند.

وی ادامه داد: ما مایل هستیم همه زندانیان تحریمی که به ناحق بازداشت هستند و در زندان‌های آمریکا به سر می‌برند و تعداد آن بیش از زندانیان آمریکایی در ایران است، بنابر ملاحظات انسان‌دوستانه آزاد شوند.

ربیعی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با ملاحظات انسانی و اخلاقی که نهاد قضایی ما بر آن تاکید دارد به دنبال این امر انسانی اعتقاد دارد آمادگی خود را برای این کار اعلام کرده است، اما اعلام اسامی این افراد در این مقطع ممکن است به ضرر زندانیان تمام شود.

دشواری‌هایی که آمریکا برای مبارزه با کرونا ایجاد می‌کند فراتر از تحریم است
سخنگوی دولت درباره نحوه تصمیم‌گیری دولت برای اعمال سختگیرانه قرنطینه، گفت: اعمال هر سطحی از قرنطینه وابسته به نظر کارشناسان ستاد ملی کرونا است. ما بر اساس رنگ بندی‌های مختلف انواع محدودیت‌ها را اعلام می‌کنیم و اقداماتی که انجام می‌دهیم هم بر اساس نظر متخصصان و هم بر اساس تجارب جهانی بوده است و بر اساس رنگ‌بندی‌ها تصمیم گرفتیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با تصمیماتی که در شرایط قرمز گرفته شده امیدواریم در هفته‌های آینده شاهد پایین آمدن منحنی مرگ و میر ناگوار باشیم.

ربیعی با اشاره به اینکه دشواری‌هایی که آمریکا برای مبارزه با کرونا ایجاد می‌کند فراتر از تحریم است، گفت: امروز شاهدیم آمریکا با وجود داشتن واکسن کافی و مازاد از دسترس قرار دادن آن به دیگر کشور‌ها گاهی جلوگیری می‌کند. مذاکرات ما با ۴ به اضافه یک در برجام ارتباطی با وضعیت واکسن و کرونا ندارد. ما سیاست مقابله توامان با کرونا و تحریم را پیش بردیم.

وی افزود: آمریکا نه تنها از قطعنامه ۲۲۳۱ در لغو تحریم‌ها سرباز زده، بلکه سرعت ما را در مبارزه با کرونا کند کرده است، اما با همه این اتفاقات با نگاهی به همه گیری‌های جهانی و اقدامات ما مثل ساختن تجهیزات، این مبارزه را ادامه دادیم. این آمریکا است که از اقدامات انسان دوستانه خود در این زمینه شانه خالی کرده است.

سخنگوی دولت درباره برخورد با کولبران ایرانی در مرز ترکیه و اقدامات دولت در این زمینه گفت: وزارت امور خارجه و وزارت کشور از لحظه اول وقوع این اتفاق، با جدیت این امر را پیگیری کردند و با مقامات دولت ترکیه و همچنین مقامات در مرزها تماس‌هایی داشته‌اند. پیگیری ها در سطح سفارت و کنسولگری تا امروز دنبال شده است.

وی افزود: بلافاصله بعد از این حادثه چند مرحله اعتراض ملاقات و قرار مرزی بین نیروهای مرزی دو طرف در منطقه چالدران برگزار شد. اظهارات ایرانی عزیز که مورد اذیت و آزار قرار گرفته در مرزبانی ثبت و ضبط شده و وزارت خارجه در تهران همان روز یادداشت خود را تحویل سفیر کشور ترکیه داده است.

ربیعی این اتفاق را برای روابط دیپلماتیک دو کشور نامناسب دانست و گفت: باید ابعاد این حادثه روشن شود. همچنان تحقیقات ادامه دارد و دوستان ما در ترکیه هم با حسن نیت موضوع را پیگیری و وزارت کشور و خارجه مستندات را مدام برای طرف های مقابل ارسال می کنند.جمهوری اسلامی ایران مطمئنا در پاسداشت حقوق شهروندان خود این موضوع را پیگیری کرده و خواهد کرد.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درخصوص اظهارات اخیر رئیس جمهور درباره انتخابات و اینکه‌ آیا برای تعویق انتخابات بحثی مطرح شده است یا نه، گفت: برداشت و تعبیر نادرست از سخنان رئیس جمهور شده است. به طور اساسی برگزاری به موقع انتخابات و در زمان مقرر قانون اساسی یکی از اصولی بوده که در این ۴۰ سال به آن خدشه ای وارد نشده است.این یکی از محاسن نظام جمهوری اسلامی است که هم امام خمینی (ره) و هم مقام معظم رهبری به درستی تاکنون بر آن تاکید کرده اند.

ربیعی اضافه کرد: طرح چنین مسائلی در این سال‌ها برای بار نخست نیست،‌گاهی تجدید دوره، گاهی استمرار یا اجازه دادن به کاندیدا شده بیش از دو دوره برای ریاست جمهوری و یا تعویق انتخابات مطرح می‌شد اما این امر هیچ گاه مورد توافق نبوده است.

وی افزود: این بار هم هر گونه اخلالی در روند زمانی انتخابات بدعتی در دموکراسی مبتنی بر اصول قانون اساسی است که به آن لطمه وارد می‌کند و بنابراین دولت برنامه ای در این زمینه نداشته است و معتقد است انتخابات باید در موعد مقرر، سالم و با فراهم شدن زمینه برای حضور همه سلایق و گرایش ها برگزار شود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه بنیاد نظری دولت بر مشارکت حداکثری و حضور مردم در پای صندوق های رای است، گفت: صندوق رای به مثابه ثبات و امنیت کشور است و از همه مهمتر پاسخ به تنوع دیدگاه‌های نسلی و دیده شدن آرای آنها برای تغییرخواهی‌شان در چارچوب قانون اساسی است که امیدواریم همه ارکان انتخابات به این موضوع توجه و آنچنان زمینه را برای فعالیت‌ها آماده کنند تا در موعد مقرر شاهد حضور حداکثر ملت در پای صندوق ها باشیم.

وی همچنین طرح برخی زمزمه‌ها مبنی بر “انتخاب خوب” به جای “انتخابات خوب” این را یک تهدید با دو نوشتار دانست و درباره سخنان رییس جمهوری گفت: ایشان در جمع فعالان سیاسی شائبه رویکرد انتخاباتی دولت را رد می‌کرد و اقدامات دولت را در مذاکره برای رفع تحریم را بی ارتباط مکانی و زمانی با انتخابات دانست که منجر به این اشاره زمانی شد.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال دیگری درباره دست بردن در جداول بودجه و تاخیر ارسال آن به دولت گفت: قانون بودجه ۱۴۰۰ در تاریخ ۲۰ اسفند سال گذشته از مجلس به دولت ابلاغ شد و رییس مجلس هم در تاریخ ۲۵ فروردین جداول بودجه ۱۴۰۰ را ابلاغ کرد.

ربیعی افزود: در صحبت هایی که با آقایان نوبخت و پورمحمدی داشتم گفتند که در تغییرات اعمال شده هیچ دخالتی نداشتند و حتی کسب نظری هم از آنها نشده است. این روند در سنوات گذشته هم رخ داده است چرا که امکان حضور تمام نمایندگان در تعطیلات وجود نداشته است . این عدم حضور منجر به این اتفاق شده است.

سخنگوی دولت ادامه داد: هیات رییسه مجلس جداول لایحه بودجه ۱۴۰۰ را ابتدا در نامه ای از سوی معاونت تقنینی مجلس به معاون پارلمانی دولت فرستاد و معاون پارلمانی رییس جمهور نامه نوشت و اعلام کرد که باید از سوی رییس مجلس به رییس جمهور ابلاغ شود که البته چنین هم شد و مجددا توسط رییس مجلس ابلاغ شد.

وی گفت: در نامه رییس مجلس به رییس جمهور تغییرات جداول به دولت ابلاغ شده است. سازمان برنامه و بودجه کشور و دولت در جریان علت و ماهیت این تغییرات نیست و صرفا به عنوان مجری قانون خودمان را ملزم به اجرای آن می دانیم. همواره هم ارتباط نمایندگان دولت و سازمان برنامه و بودجه تا پایان بررسی لایحه بودجه در صحن علنی است که بعد از آن این ارتباط قطع می شود و در جریان بررسی احکام و ارقام و جداول ۱۴۰۰ هم همین اتفاق رخ داده است. البته در مجلس شنیدم که بیش از ۱۰۰ نماینده به این روند اعتراض کردند و یک مساله درون مجلس است که دنبال می شود.

ربیعی در پاسخ به سوال دیگری درباره برنامه دولت برای ساماندهی ورود بخش خصوصی به مقوله واردات واکسن و جلوگیری از ایجاد هرج و مرج و توزیع مناسب آن در بین مردم گفت: دولت خود را مکلف می‌داند تا همه ایرانیان بتوانند به صورت رایگان واکسینه شوند و در کنار این تکلیف برای این موضوع برنامه‌ریزی لازم را هم انجام داده است.بنابراین واکسیناسیون رایگان برنامه خدشه ناپذیر دولت است.

وی افزود: در خصوص واردات بخش خصوصی، اولا همه واردات واکسن تحت نظارت سازمان غذا و داروی کشور باید انجام شود و موافقت استاندارد و سازمان غذا و دارو را کسب کند، بدون تایید این معاونت هر گونه اقدام برای واردات واکسن ممنوع است.

سخنگوی دولت درباره اجازه واردات به بخش خصوصی گفت: این تصمیمی هوشمندانه و صحیح برای استفاده از همه ظرفیت‌های کشور است درست مثل تولید واکسن که اجازه ورود به بخش خصوصی هم داده شد. از طرف دیگر اگر مجوز واردات به بخش خصوصی داده نمی‌شد عده ای همواره اظهارنظر می کردند که دولت مانع واردات واکسن شده و هزاران بحث دیگر مطرح می شد.

ربیعی افزود: مهم شیوه واکسیناسیون و مدیریت دولت در این روند و تصمیمات گرفته شده، است. واردات واکسن در بخش خصوصی دو گروه اصلی وجود دارد گروه اول بخش خصوصی که با ارز ترجیحی می‌توانند واکسن وارد کنند و در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند که این وزارتخانه مطابق سند واکسیناسیون موجود به صورت رایگان واکسن به مردم ارائه دهد یعنی دولت واکسن وارد شده را از بخش خصوصی خریداری می کند و در اختیار مردم قرار می دهد که به این ترتیب امکان و ابزار بخش خصوصی برای واردات واکسن به کمک دولت خواهد آمد.

وی ادامه داد:‌ گروه دوم از بخش خصوصی که نمونه آن اتاق بازرگانی است، صاحبان صنایع، شرکت ها و موسسات برای واکسیناسیون کارگران و افراد تحت پوشش خود می‌توانند اقدام به واردات واکسن کنند اما واکسیناسیون آن تحت نظارت وزارت بهداشت و به طور رایگان در اختیار کارکنان و کارگران خود قرار می گیرد.

سخنگوی دولت نگرانی اصلی ستاد کرونا و رئیس جمهور را در تسریع واردات واکسن عنوان کرد و گفت: دولت همه تلاش خود را معطوف کرده که واکسیناسیون رایگان برای همه ایرانیان انجام شود.

وی تاکید کرد: ارائه خدمات سلامت بدون تبعیض و حتی با تبعیض مثبت باید به سمت گروه‌های هدف انجام شود که اساسا اقشار ضعیف اقتصادی که در اولویت تزریق واکسن باشند، انجام خواهد شد. از قبیل عزیزان شاغل در خدمات شهرداری که شریف ترین اقشار اجتماعی هستند.

ربیعی خاطر نشان کرد: اساسا بحث عدالت سلامت برای دولت جدی است و براساس مبنای طرح سلامت که بیمه پایه را رایگان کردیم و در دسترس همگان قرار دادیم در مورد واکسیناسیون نیز روال همین است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

situs toto togel agen toto slot hoki gacor 4d situs toto togel agen toto slot hoki gacor 4d situs toto togel agen toto slot hoki gacor 4d situs bandar togel terbesar terpercaya nama 10 situs togel terpercaya situs totoslot hoki gacor 4d situs bandar togel macau terpercaya situs toto slot situs toto slot bandar togel terpercaya situs toto togel 4d terpercaya situs toto togel macau 4d hadiah 10 juta terbesar situs tototogel totoslot hadiah macau 10 juta situs totoslot hoki 4d totoslot hoki 4d gacor situs toto slot hoki gacor 4d situs totoslot hoki gacor 4d situs toto slot togel 4d situs toto slot togel 4d situs bandar togel toto macau 4d resmi terpercaya situs bandar togel toto macau 4d resmi terpercaya situs bandar togel toto macau 4d resmi terpercaya situs bandar togel toto macau 4d resmi terpercaya situs toto togel slot hoki gacor 4d situs judi bola bet88 situs togel toto macau 4d bandar toto togel macau 4d hadiah 10 juta terpercaya situs toto slot 4d nexus engine situs toto togel macau situs togel macau toto 4d situs toto togel situs togel terpercaya slot nexus engine hoki gacor 4d 888 situs bandar togel toto macau 4d bandar togel resmi terpercaya hadiah 4d 10 juta terbesar situs togel resmi terpercaya situs toto togel 4d agen toto slot pragmatic hoki gacor situs togel toto macau 4d terpercaya bandar togel resmi hadiah terbesar 10 juta situs togel toto slot toto togel demo slot pragmatic gacor 2022 situs toto togel situs tototogel 4d bandar macau terpercaya slot hoki 4d Daftar Situs Toto Slot Hoki Gacor 4D Deposit Pulsa 10RB SITUS TOTO SLOT HOKI GACOR 4D Deposit Pulsa Dana 10rb situs bandar togel hadiah 4d 10 juta terbesar terpercaya 10 situs bandar togel hadiah 4d terbesar resmi http://adn.fcm.uncu.edu.ar/plugins/ TOTO SLOT 4D > Daftar Situs Judi Slot Online Hoki Gacor Terpercaya Deposit Dana situs tototogel 4d rdtoto https://udc.go.ug/toto-togel https://sfmu.edu.bd/wp-includes situs tototogel 4d situs slot toto hoki gacor 4d situs toto slot hoki gacor 4d Daftar Situs Toto Slot Hoki Gacor 4D Deposit Pulsa 10rb Tanpa Potongan Situs Toto Togel 4D Terpercaya Bandar Toto Slot Hadiah Terbesar Resmi 2022 TOTOTOGEL > Daftar Situs Toto Togel Toto Slot 4D Gacor Hadiah 10 Juta Bandar Macau Bet 100 Perak TOTOTOGEL > Daftar Situs Toto Togel Toto Slot 4D Gacor Hadiah 10 Juta Bandar Macau Bet 100 Perak Situs Slot Joker123 TOTO SLOT GACOR 4D Terpercaya Gampang Menang Maxwin JOKER123 > Daftar Situs Toto Slot Hoki Gacor 4D Gampang Maxwin 2022 Situs Toto Slot Gacor 4D Judi Slot Joker123 Terpercaya Gampang Menang Maxwin Situs Toto Slot Joker123 Deposit Pulsa 10rb Tanpa Potongan Resmi Terpercaya JOKER123 > Daftar Situs Judi Toto Slot Gacor 4D Deposit Pulsa 10rb JOKER123 Situs Toto Slot Hoki Gacor 4D Deposit Pulsa 10rb TOTO SLOT > Daftar Situs Judi Slot Joker123 Terpercaya Gacor Deposit Pulsa 10RB TOTO TOGEL TOTO SLOT Hoki Gacor 4D Situs Resmi Terpercaya TOTOTOGEL Daftar Situs Toto Slot Hoki Gacor 4D Bandar Hadiah Terbesar Resmi Terpercaya TOTO TOGEL 4D > Situs Bandar Togel Resmi Hadiah 10 Juta Resmi Terpercaya https://class.cjps.ntpc.edu.tw/storage/totoslot/index.php TOTO SLOT 4D > Daftar Situs Judi Hoki SLot Gacor 4D Resmi Gampang Maxwin Daftar Situs Toto Togel 4D Bandar Togel Hadiah 10 Juta Resmi Terpercaya Terbesar TOTOSLOT > Daftar Situs Slot Toto Hoki Gacor 4D Resmi Terpercaya 2022 TOTOSLOT > Daftar Situs Slot Toto Hoki Gacor 4D Resmi Terpercaya 2022 TOTOSLOT > Daftar Situs Slot Toto Hoki Gacor 4D Resmi Terpercaya 2022 Daftar SItus Slot Toto Gacor 4D Hoki Deposit Pulsa Dana 10rb TOTO SLOT HOKI GACOR 4D > Daftar Situs Judi Slot Online Gacor 2022 Terpercaya HOKI SLOT GACOR 4D > Situs Toto Slot Gacor Terpercaya Resmi 2022 SITUS TOTO SLOT HOKI GACOR 4D DEPOSIT PULSA 10RB TANPA POTONGAN situs slot deposit pulsa 10rb tanpa potongan