شما اینجا هستید

استان ها » توسعه، افتتاح، اشتغال و امید رهاورد سفر دولت به نصف جهان

افتتاح و بهره‌برداری شمار قابل توجهی از طرح‌های زیربنایی نظیر مخابرات، صنعت، حمل و نقل، تولیدی و خدماتی در اصفهان با حضور رییس دفتر رییس جمهوری در گام‌های آخر دولت دوازدهم، توسعه و امید و اشتغال را برای این استان رقم زده است.

به گزارش ایرنا، بررسی عملکرد و برآیند فعالیت‌های قوه مجریه حاکیست که دولت تدبیر و امید سعی کرده در واپسین ماه‌های فعالیتش با افزایش فعالیت‌ها برای افتتاح طرح‌ها و تکمیل پروژه هایی نیمه تمام بوده بکوشد و در این ارتباط با حضور مسئولان و مقامات دولتی در استان‌های مختلف شاهد بهره‌برداری و افتتاح های طرح های بزرگ و کوچک هستیم.

با وجود تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا افتتاح طرح‌ها و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام متوقف نشد و همه روزه و هر هفته نظاره گر بهره‌برداری از طرح‌های گوناگون هستیم که بی شک هر یک می‌تواند زمینه‌ای برای توسعه، اشتغال‌زایی، درآمدزایی، رفاه بیشتر و از سوی دیگر افزایش بهره وری اقتصادی و تحقق جهش تولید باشد.

استان اصفهان در ماه‌های گذشته میزبان مسئولان بلندپایه دولتی بوده است و اما در آخرین روزهای سال ۹۹ حضور محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در این دیار که با افتتاح طرح‌های متنوع همراه بود می‌تواند زمینه‌ای مناسب برای آغاز سال نو و پیشرفت بیشتر استان اصفهان و به دنبال آن کشورمان باشد.

ناگفته نماند که استان اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۲۰۰ هزار واحد صنفی، صنعتی‌ترین استان کشور بشمار می‌آید.

سهم این خطه در صنعت کشور ۱۱ درصد، سرمایه گذاری ۱۰ درصد و اشتغال صنعتی ۸ درصد و رتبه این استان در طرح‌های نیمه تمام صنعتی و تعداد معادن اول و از نظر ذخایر. معدنی، دوم است.

رییس دفتر رییس جمهوری به منظور ارزیابی و افتتاح شماری از طرح‌های عمرانی و تولیدی استان عصر روز پنجشنبه وارد اصفهان شد و در فرودگاه شهید بهشتی این شهر از سوی عباس رضایی استاندار و مقامات محلی مورد استقبال قرار گرفت.

 

وی در نخسین روز سفر ۲ روزه خود با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان دیدار و سپس در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان در که در اتاق بازرگانی برگزار می شود، شرکت کرد.

واعظی صبح جمعه ضمن ادای احترام به شهدای هشت سال دفاع مقدس در گلستان شهدای استان، پروژه‌های زیرساختی ارتباطات سیار و ثابت شرکت مخابرات استان را افتتاح کرد.

بهره برداری از پل آفتاب و ادامه جاده فرزانگان، آغاز عملیات اجرایی خط ۲ قطارشهری از سمت غرب شهر اصفهان، آغاز بکار مجموعه ورزشی ولایت دانشگاه اصفهان، افتتاح طرح شرکت قطورسازان اسپادان(تولید انواع لوله اسپیرال) و افتتاح طرح توسعه صنایع چینی زرین ایران از دیگر برنامه‌های سفر این روز محمود واعظی به دیار نصف جهان بود.

جلسه شورای اداری استان آخرین برنامه سفر ۲ روزه رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری بود.

اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان برای ۵ پروژه‌ استان

وی در بدو ورود به اصفهان در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی این استان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: رییس جمهوری ۱۳۰ میلیارد تومان برای پنج پروژه‌ استان اصفهان که تا ۲ ماه آینده به اتمام می‌رسد اختصاص داده است، در سفری که دکتر روحانی به استان داشت بیش از ۳۰ پروژه طراحی و ۲۴ پروژه قطعی شد و مابقی بالای ۷۰ درصد پیشرفت دارند.

واعظی یادآور شد: طبیعی است که دولت تدبیر و امید از همان سال‌های اول اهتمام ویژه‌ای به این منطقه به ویژه در توسعه و اجرای پروژه‌های بزرگ داشته، معتقدیم هر چقدر استان بیشتر توسعه یابد باعث می‌شود استان‌های همجوار هم بهره‌مند شده و توسعه پیدا کنند.

دیدار با امام جمعه و تاکید بر نقش اساسی اصفهان در کشور

رییس دفتر رییس جمهوری پس از آن با آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان دیدار کرد و در این جلسه گفت: اصفهان از نظر صنعتی، گردشگری، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین خاطر در همه دولت‌ها از جمله دولت تدبیر و امید مورد توجه خاص و ویژه‌ای بوده است.

 

وی اضافه کرد: در سالهای فشار حداکثری و جنگ اقتصادی دشمن، بخش خصوصی در افزایش تولید و تامین نیازمندی‌های کشور نقش خوبی ایفا کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در این دیدار از تلاش دولت برای حل مشکلات استان اصفهان و همچنین کمک به توسعه و پیشرفت این استان قدردانی کرد و گفت: وظیفه همه ما در این شرایط حساس و مهم حمایت است.
آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد خاطرنشان کرد: همه ما وظیفه داریم که همدلی و اتحاد را در جامعه تقویت کنیم و در شرایط حساس امروز کشور با توجه به فشار تحریم‌ها، همبستگی در میان همه و تلاش برای افزایش تولید یک وظیفه همگانی است.

بعد از این دیدار واعظی شامگاه همان روز در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه و ملی استان و نود و نهمین شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی اصفهان حضور یافت.

تجلیل از ۵۲ صادرکننده نمونه با حضور واعظی

در این برنامه ۵۲ صادرکننده نمونه ملی و استانی اصفهان در سالن همایش اتاق بازرگانی این استان تجلیل شدند.

 

رییس دفتر رییس جمهوری در این برنامه تصریح کرد: در سه سال گذشته به رغم مواجهه با جنگ تمام عیار اقتصادی و ضرورت تهیه کالاهای اساسی جامعه اکنون همه شرکت‌ ها و بنگاه‌های اقتصادی در حال رشد و فعالیت بوده و وضعیت خوبی را شاهد هستیم.

واعظی اضافه کرد: اکنون به برکت فضایی که در دانشگاه‌ها، صنایع و بخش خصوصی برای جوانان بوجود آمده نزدیک به پنج هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان داریم از این رو باید بیشتر جوانان را جدی بگیریم و به آن ‌ها مانند فرزندان خود نگاه کنیم زیرا اقدامات جوانان مشکلات اشتغال و معضلات کشور را برطرف و کشور را به سمت توسعه پیش می‌برد.

بهبود روابط بین‌الملل ایران در سال آینده

وی خاطرنشان کرد: ارزیابی ما در سال آینده این است که روابط خارجی و شرایط در عرصه بین‌الملل تغییر خواهد کرد.

معاون وزیر صمت و رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران نیز در این رویداد گفت: سال گذشته صادرکنندگان برغم تحریم‌ها و شیوع کرونا ۴۱.۳ میلیارد دلار صادرات انجام دادند و امسال ۳۱.۲ میلیارد دلار ارز برگشتی به کشور داشتند.

حمید زادبوم با بیان اینکه در سال جاری واردات رقابتی ۱۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد، گفت: طی یازده ماه گذشته ۳۱.۲ میلیارد دلار صادرات صورت گرفت و ۱۳۰ میلیون تن کالا صادر شد که به لحاظ ارز ۱۱ درصد کاهش نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۴.۳ میلیارد دلار واردات صورت گرفته که ۱۵ درصد یعنی ۳۰.۸ میلیون تن کاهش نسبت به سال قبل داشته است.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران یادآور شد: از ۳۰.۸ میلیون تن واردات که ۳۴.۳ میلیارد دلار شد ۲۱.۴ میلیون تن واردات کالای اساسی به کشور بوده است.

معاون وزیر صمت با بیان این که صادرکنندگان از جمله نخستین کسانی هستند که از تحریم‌ها آسیب دیده اند، گفت : از ۲۲ فروردین ۹۷ که تعهدات ارزی برقرار شد تا پایان دی ماه سال جاری حدود ۵۷ میلیارد یورو ارز باید به کشور باز می‌گشت که از این میزان ۴۱ میلیارد یورو بازگشته است.

ادای احترام به مقام شامخ شهدای این استان نخستین برنامه واعظی در روز جمعه یعنی دومین روز از سفرش به اصفهان بود، رییس دفتر رییس جمهوری به همراه عباس رضایی استاندار و شماری از مسوولان استان با حضور در گلستان شهدای اصفهان بر مزار آیت الله اشرفی اصفهانی، شهدای گمنام، شهید کاظمی، شهید خرازی، استاد پرورش و شهدای مدافع سلامت حضور یافت.

بهره برداری از ۱۰۵۰ پروژه مخابراتی در نصف جهان

سپس بهره برداری از ۱۰۵۰ پروژه مخابرات استان در حوزه‌های تلفن همراه، پورت‌ها پرسرعت، توسعه شبکه همراه اول با صرف بالغ بر سه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار با حضور واعظی آغاز شد.

توسعه شبکه همراه اول در استان، توسعه پورت‌های پرسرعت (FTTH,ADSL,VDSL,G)، توسعه زیرساخت شبکه‌های انتقال و دیتا و توسعه ارتباطات روستایی و توسعه تلفن ثابت استان از جمله اقدامات صورت گرفته است.

 

به منظور توسعه ارتباطات روستایی و عدالت اجتماعی در دسترسی به خدمات مخابراتی با افتتاح سایت تلفن همراه پادنا محور زمان کهریز به خسروشیرین تعداد سایت‌هایی استان اصفهان از مرز ۱۶۰۰ سایت گذشت.

همچنین با هدف توسعه ارتباطات روستایی و عدالت اجتماعی در دسترسی به خدمات مخابراتی بهره برداری از سایت BTS روستای دره بادام فریدونشهر با اجرای ۱۰۰ کیلومتر فیبرنوری در منطقه پشتکوه دوم فریدونشهر افتتاح شد.

دسترسی به خدمات مخابراتی واگذاری تلفن ثابت و باند پهن بر بستر FTTH در مسکن مهر شهر خور و دسترسی به خدمات مخابراتی افزایش ظرفیت پهنای باند ارتباطی در روستای مالواجرد از توابع اصفهان و ۲۶۰ نقطه دیگر از دیگر طرح‌های افتتاحی با حضور رئیس دفتر رئیس جمهوری بود.

نباید از مزایای بی نظیر فضای مجازی غافل شد

وی در آیین بهره برداری این طرح ها با بیان اینکه باید تلاش ما بر حذف آسیب از فضای مجازی باشد، گفت: به دلیل اینکه آسیب کوچکی در فضای مجازی هست نباید از مزایای بی نظیر آن غافل شویم.

واعظی تصریح کرد: فضای مجازی ۲ بخش دارد یک بخش مربوط به کسب و کار، آموزش و فعالیت و بخشی مربوط به اقداماتی است که نباید صورت بگیرد که با این بخش از فضای مجازی مخالفیم.

وی ادامه داد: همواره شاهد این هستیم که اپراتورهای مختلف طی این سال‌ها متوقف نشدند و همیشه فعالیت‌ها به عنوان خدمت رسانی آماده بود امروز شاهدیم در استان اصفهان ۱۰۵۰ طرح با اعتبار ۳۴۰ میلیارد تومان به افتتاح رسیده است.

رییس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: طی هشت سال گذشته اقدامات بزرگی در بخش وزارت ارتباطات، شرکت مخابرات ایران، همراه اول، ایرانسل و رایتل در سراسر کشور صورت گرفته است.

واعظی اظهارداشت: طی یکسال گذشته با شیوع کرونا اگر توسعه مخابرات در کشور نبود خدمات دولت به مردم، بخش خصوصی سرگرمی‌های مختلف و آموزش‌ها در سطح وزارت علوم، دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش با مشکلات متعددی روبه رو می‌شد.

پروژه تقاطع غیر همسطح آفتاب اصفهان با هدف روان‌سازی تردد

پس از آن پروژه ملی تقاطع غیر همسطح آفتاب کلانشهر اصفهان روز جمعه با حضور وی به بهره‌برداری رسید.

با تکمیل پل آفتاب، خیابان های تابان و آسمان دسترسی به فرودگاه بین المللی اصفهان ایمن‌تر و سریع‌تر می‌شود، این پروژه در محل تقاطع حلقه چهارم حفاظتی با اتوبان فرودگاه قرار دارد.

مساحت پل آفتاب ۲۱۰ هزار مترمربع است که ۱۴۵ هزار مترمربع از مساحت پروژه مربوط به اجرای تقاطع غیر همسطح و کندروهای اتوبان و ۶۵ هزار متر مربع مساحت مسیر اتصال تقاطع به بلوار فرزانگان است.

چهار هزار و ۹۰۰ متر مربع پل‌سازی در این پروژه انجام گرفت و حجم بتن ‌ریزی در پل آفتاب و ادامه بلوار فرزانگان بیش از ۶۰ هزار تن بود.

در این پروژه ۵۹۱ میلیارد ریال اعتبار هزینه و ۱۵۰ هزار تن آسفالت ریزی انجام و بیش از یک میلیون مترمربع سطح آسفالت شده است.

 

مسوولان امر هدف از اجرای این طرح را دسترسی وسایل نقلیه از بلوار فرزانگان به بزرگراه شهید اردستانی، کاهش ترافیک در محور بلوار بعثت و عاشق اصفهانی، افزایش ایمنی، کاهش آلودگی هوا، دسترزسی آسان به فرودگاه اصفهان و دسترسی به حلقه حفاظتی برشمردند.

ضرورت توجه به وقت و سلامت مردم

سرپرست نهاد ریاست جمهوری در مراسم افتتاح پروژه مذکور گفت: در کلان شهرها و شهرهایی مانند اصفهان، تهران و تبریز با توجه به جمعیت‌ها وقت مردم بسیار ارزشمند است و با این اقدامات انجام شده به وقت و سلامت مردم توجه ویژه‌ای صورت گرفته است.

واعظی افزود: با توجه به اینکه اصفهان در یک چهارراه قراردارد و علاوه بر اینکه افرادی در این شهر اسکان دارند تعداد زیادی از این شهر عبور می‌کنند که نیاز به اقامت ندارند از این رو احداث اینگونه پل‌ها، کمربندی‌ها و حلقه اطراف شهر در راستای آرام کردن ترافیک و سامان دادن به شهر تاثیرگذار است.

وی سپس همچنین از مرکز همایش‌های بین المللی اصفهان بازدید کرد که قرار است پایان اردیبهشت به بهره برداری برسد.
طرح احداث مرکز همایش‌های بین المللی اصفهان به عنوان یک طرح چند منظوره با هدف میزبانی اجلاس سران کشورهای غیر متعهد در ایران در اسفند سال ۱۳۸۹ به مرحله اجرا در آمد.

آغاز عملیات حفاری خط ۲ قطار شهری اصفهان

آغاز عملیات حفاری جبهه غرب به شرق خط ۲ قطار شهری اصفهان به طول ۶.۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر چهار هزار میلیارد روز جمعه با حضور این مقام دولتی آغاز شد.

تاکنون برای خط ۲ مترو اصفهان هرساله بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت دریافت کردیم گرفتیم همچنین سال گذشته شهرداری اصفهان ۲۰۰ میلیارد تومان برای اتوبوس اوراق مشارکت دریافت کرد و ۱۰۰ اتوبوس خریداری که هشتاد اتوبوس تاکنون وارد ناوگان اتوبوسرانی اصفهان شده است.

 

واعظی در این برنامه گفت: با این وجود مردم و مسئولان باید در مقابل دشمنان بایستند و کوتاه نیایند که به طور قطع پیروزی نصیب ملت ایران است.

وی تصریح کرد : در امنیت، توسعه کشور و خدمت به مردم اختلاف نظر نداریم و نباید اختلاف سلیقه‌های سیاسی مانع کار اصلی ما باشد.

رییس دفتر رئیس رییس جمهوری خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم بگوییم همه یک جور فکر کنند بلکه همه باید در مسیر سازندگی، مصالح و امنیت کشور حرکت کنند.

افتتاح خط تولید لوله‌های اسپیرال

تولید لوله‌های قطور اسپیرال به روش ۲ مرحله‌ای(آفلاین) برای نخستین بار در کشور دیگر برنامه‌ای بود که با حضور واعظی در شهرک صنعتی مبارکه آغاز شد.

محصولات تولیدی شرکت قطورسازان اسپادان، انواع لوله‌های فولادی با درز جوش مارپیچ(اسپیرال) است که سالانه ظرفیت تولید ۲۵۰ هزار تن را دارد، کاربرد محصولات تولیدی در طرح‌های ملی انتقال آب، نفت و گاز- پایل(پیمانکاری حفاری شمع ماشینی درجا) و کیسینگ( نوعی لوله بدون درز ) و اجرای این واحد تولیدی در سال ۹۵ آغاز و در سال ۹۸ راه اندازی شد.

مساحت زمین این واحد ۳۱ هزار مترمربع شامل سه قطعه زمین در شهرک صنعتی، ۵۰۰ هزار مترمربع زمین واقع در مجاورت شهرک صنعتی دهسرخ برای طرح‌های توسعه است همچنین مساحت زیربنا ۱۵ هزار مترمربع است و توان برق مصرفی سه مگاوات را دارد.

تکنولوژی ماشین آلات این واحد تولیدی دانش بنیان ایرانی است و اشتغال مستقیم در خط تولید فعلی ۱۲۰ نفر و پس از توسعه ۳۰۰ نفر در ۲ نوبت کاری است.

میزان سرمایه گذاری ثابت ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و بیست میلیون دلار ارزی است، این واحد تولیدی با صد درصد سرمایه شخصی سهامداران احداث شد، صددرصد فعالیت‌های طراحی و نصب برای اولین بار توسط کارشناسان داخلی انجام شده و ساخت بیش از ۵۰ درصد تجهیزات برای اولین بار توسط متخصصان داخلی انجام گرفت.

افتتاح طرح توسعه شرکت چینی ‌زرین با حضور واعظی

واعظی سپس طرح توسعه شرکت چینی ‌زرین اصفهان را افتتاح کرد، طرح توسعه صنایع چینی زرین اصفهان با صرف بالغ بر هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.

 

شرکت چینی زرین یکی از پیشرفته‌ترین کارخانه‌های تولیدکننده چینی در ایران محسوب می شود و تعداد اشتغال موجود این واحد صنعتی هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم است اعلام و با طرح توسعه این شرکت بیش از ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد و ظرفیت ۱۰ هزار تن به محصول این کارخانه اضافه می‌شود.

فعال‌سازی واحدهای تولیدی راکد سیاست دولت

وی در حاشیه بازدید از شرکت چینی زرین اصفهان در جمع خبرنگاران افزود گفت: یکی از سیاست‌های مستمر دولت یازدهم و دوازدهم این بوده که شرکت‌های تعطیل یا نیمه تعطیل در سراسر کشور را فعال کند تا توسعه یابند، از این رو برای فعالیت واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل دولت در مصوبه‌ای از تمام استانداران سراسر کشور تا کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را تشکیل دهند.

رییس دفتر رییس رئیس جمهوری ادامه داد: کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید وظیفه دارد بنگاه‌های تعطیل یا نیمه تعطیل را فعال و مدیران ذیربط مشکلات را بررسی و در این خصوص تصمیم گیری ‌کنند.

پس از این برنامه طرح‌های توسعه تحول دیجیتال مجتمع فولاد مبارکه با حضور وی آغاز شد؛ مجتمع فولاد مبارکه واقع در ۷۵ کیلومتری جنوب غرب اصفهان دارای ۳۵ کیلومتر مربع وسعت و ۱۷ کیلومتر مربع سالن تولید، بزرگترین مجتمع صنعتی کشور و بزرگترین تولیدکننده فولاد تخت در خاورمیانه و شمال آفریقاست، این شرکت با داشتن حدود ۱۲ میلیون تُن ظرفیت آهن اسفنجی، بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان محسوب می‌شود.

 

رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در این برنامه گفت: برای نجات اقتصاد باید به سمت اقتصاد دیجیتال حرکت کنیم زیرا پولی که برای این مهم خرج می‌شود هزینه نیست بلکه سرمایه است.

۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار پروژه‌های مجتمع فولاد مبارکه

همچنین مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: به تازگی هلدینگ چهارم فولاد مبارکه که مالی محسوب می شود تاسیس شده است.

حمیدرضا عظیمیان ادامه داد: حدود ۱۰ شرکت سبدگردان، کارگذاری، بیمه، بانک، و صرافی را تاسیس می‌کنیم، در واقع برای تعریف مالی پروژه‌های فولاد مبارکه با مشکل مواجه نیستیم.

مدیرعامل شرکت فولادمبارکه گفت: سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان برای خسارات ناشی از سیل و سال جاری فولادمبارکه ۱۵۰ میلیارد تومان برای مقابله با کرونا و خرید کالا و تجهیزات و ارسال به بیمارستان‌های شهرستان‌های استان تخصیص داده است.

وی با بیان اینکه باید در کنار مردم و دولت باشیم، اظهار کرد: ۹ پروژه در شرکت فولاد مبارکه تعریف شدکه برای این پروژه‌ها ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و ۵۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در سراسر کشور اشتغال دارند.

واعظی در حاشیه جلسه شورای اداری در گفت و گو با خبرنگاران با اظهار خرسندی و رضایت از نتایج سفر خود به اصفهان گفت:‌ همت، همدلی و تلاش مسوولان اصفهان و فعالیت‌هایی که در مجتمع فولاد مبارکه، ذوب آهن، پتروشیمی و کارخانه‌های دیگر و در شهرک‌های صنعتی استان اصفهان شاهد بودیم، مایه خوشحالی است و امیدوارم با این پشتوانه و بستر، سال آینده سالی باشد که با برداشته شدن تحریم همه تولیدکنندگان و تجار استان بتوانند، بهتر و بیشتر از امسال تلاش و فعالیت کنند.

محمود واعظی درباره جزییات و دستاوردهای این سفر گفت: این سفر ۲ روزه فرصت بسیار خوبی بود تا جلسات و گفت وگوهای مفیدی با مسوولان و فعالان بخش‌های دولتی و خصوصی داشته باشیم.

رییسدفتر رییس جمهوری با بیان اینکه استان اصفهان به اعتبار وسعت و جمعیت بالای استان با مشکلاتی مواجه است، افزود: با وجود مشکلات موجود اما همدلی و وحدت خوبی بین مسئولان مختلف استان به ویژه استاندار و نماینده ولی فقیه وجود دارد که سرمایه ارزشمند و ذی‌قیمتی برای تسریع مسیر حل مشکلات و پیشرفت استان است.

واعظی اظهارداشت: پروژه‌های بزرگ و مهمی در استان اجرا و به بهره‌برداری رسیده و ۶ پروژه بزرگ دیگر در استان در حال اجراست که عملیات اجرایی آنها بیشتر از ۸۰ درصد پیشرفت داشته و برای اتمام آنها نیز ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار لازم تخصیص داده شده است.

وی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه ۶ پروژه مذکور تا خرداد سال آینده به بهره‌برداری برسند، تصریح کرد: یکی از پروژه‌های مهم استان که بر اساس برنامه زمان‌بندی قرار است به عنوان یک عیدی ۱۲ فروردین سال آینده تقدیم مردم شود، اتمام پروژه تامین آب شرب پایدار اصفهان است. همچنین موضوع انتقال آب برای مصارف صنعتی به اصفهان از خلیج فارس نیز در جلسه روز سه‌شنبه گذشته رییس جمهور با مسئولان مربوطه نهایی شد و در دهه سوم اسفند عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

رییس دفتر رییس جمهوری خاطرنشان کرد: انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی و مناطق شرقی کشور از جمله اصفهان اقدامی ماندگار است که تحولی بزرگ در این مناطق ایجاد خواهد کرد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره نرخ ارز اظهارداشت: متاسفانه رویه غلطی وجود دارد که با هر افزایشی در نرخ ارز قیمت ارزاق نیز بالا می‌رود. دولت نمی‌تواند نرخ ارز را به شکل دستوری بالا و پایین کند و آنچه انجام داده و می‌دهد این است که تلاش کرده قیمت کالاها را کنترل کرده و اجازه ندهد قیمت ارزاق و کالاها بی‌جهت افزایش یابد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

situs toto togel agen toto slot hoki gacor 4d situs toto togel agen toto slot hoki gacor 4d situs toto togel agen toto slot hoki gacor 4d situs bandar togel terbesar terpercaya nama 10 situs togel terpercaya situs totoslot hoki gacor 4d situs bandar togel macau terpercaya situs toto slot situs toto slot bandar togel terpercaya situs toto togel 4d terpercaya situs toto togel macau 4d hadiah 10 juta terbesar situs tototogel totoslot hadiah macau 10 juta situs totoslot hoki 4d totoslot hoki 4d gacor situs toto slot hoki gacor 4d situs totoslot hoki gacor 4d situs toto slot togel 4d situs toto slot togel 4d situs bandar togel toto macau 4d resmi terpercaya situs bandar togel toto macau 4d resmi terpercaya situs bandar togel toto macau 4d resmi terpercaya situs bandar togel toto macau 4d resmi terpercaya situs toto togel slot hoki gacor 4d situs judi bola bet88 situs togel toto macau 4d bandar toto togel macau 4d hadiah 10 juta terpercaya situs toto slot 4d nexus engine situs toto togel macau situs togel macau toto 4d situs toto togel situs togel terpercaya slot nexus engine hoki gacor 4d 888 situs bandar togel toto macau 4d bandar togel resmi terpercaya hadiah 4d 10 juta terbesar situs togel resmi terpercaya situs toto togel 4d agen toto slot pragmatic hoki gacor situs togel toto macau 4d terpercaya bandar togel resmi hadiah terbesar 10 juta situs togel toto slot toto togel demo slot pragmatic gacor 2022 situs toto togel situs tototogel 4d bandar macau terpercaya slot hoki 4d Daftar Situs Toto Slot Hoki Gacor 4D Deposit Pulsa 10RB SITUS TOTO SLOT HOKI GACOR 4D Deposit Pulsa Dana 10rb situs bandar togel hadiah 4d 10 juta terbesar terpercaya 10 situs bandar togel hadiah 4d terbesar resmi http://adn.fcm.uncu.edu.ar/plugins/ TOTO SLOT 4D > Daftar Situs Judi Slot Online Hoki Gacor Terpercaya Deposit Dana situs tototogel 4d rdtoto https://udc.go.ug/toto-togel https://sfmu.edu.bd/wp-includes situs tototogel 4d situs slot toto hoki gacor 4d situs toto slot hoki gacor 4d Daftar Situs Toto Slot Hoki Gacor 4D Deposit Pulsa 10rb Tanpa Potongan Situs Toto Togel 4D Terpercaya Bandar Toto Slot Hadiah Terbesar Resmi 2022 TOTOTOGEL > Daftar Situs Toto Togel Toto Slot 4D Gacor Hadiah 10 Juta Bandar Macau Bet 100 Perak TOTOTOGEL > Daftar Situs Toto Togel Toto Slot 4D Gacor Hadiah 10 Juta Bandar Macau Bet 100 Perak Situs Slot Joker123 TOTO SLOT GACOR 4D Terpercaya Gampang Menang Maxwin JOKER123 > Daftar Situs Toto Slot Hoki Gacor 4D Gampang Maxwin 2022 Situs Toto Slot Gacor 4D Judi Slot Joker123 Terpercaya Gampang Menang Maxwin Situs Toto Slot Joker123 Deposit Pulsa 10rb Tanpa Potongan Resmi Terpercaya JOKER123 > Daftar Situs Judi Toto Slot Gacor 4D Deposit Pulsa 10rb JOKER123 Situs Toto Slot Hoki Gacor 4D Deposit Pulsa 10rb TOTO SLOT > Daftar Situs Judi Slot Joker123 Terpercaya Gacor Deposit Pulsa 10RB TOTO TOGEL TOTO SLOT Hoki Gacor 4D Situs Resmi Terpercaya TOTOTOGEL Daftar Situs Toto Slot Hoki Gacor 4D Bandar Hadiah Terbesar Resmi Terpercaya TOTO TOGEL 4D > Situs Bandar Togel Resmi Hadiah 10 Juta Resmi Terpercaya https://class.cjps.ntpc.edu.tw/storage/totoslot/index.php TOTO SLOT 4D > Daftar Situs Judi Hoki SLot Gacor 4D Resmi Gampang Maxwin Daftar Situs Toto Togel 4D Bandar Togel Hadiah 10 Juta Resmi Terpercaya Terbesar TOTOSLOT > Daftar Situs Slot Toto Hoki Gacor 4D Resmi Terpercaya 2022 TOTOSLOT > Daftar Situs Slot Toto Hoki Gacor 4D Resmi Terpercaya 2022 TOTOSLOT > Daftar Situs Slot Toto Hoki Gacor 4D Resmi Terpercaya 2022 Daftar SItus Slot Toto Gacor 4D Hoki Deposit Pulsa Dana 10rb TOTO SLOT HOKI GACOR 4D > Daftar Situs Judi Slot Online Gacor 2022 Terpercaya HOKI SLOT GACOR 4D > Situs Toto Slot Gacor Terpercaya Resmi 2022 SITUS TOTO SLOT HOKI GACOR 4D DEPOSIT PULSA 10RB TANPA POTONGAN situs slot deposit pulsa 10rb tanpa potongan